Jak to będzie w 7 klasie?

Z listu do redakcji „Victora Juniora”…

 

We wrześniu idę do 7 klasy, ale przed wakacjami nasza wychowawczyni nic nam nie powiedziała, jak to będzie w klasie 7. Czy będą nowe wymagania? Czy nauczyciele powiedzą nam, ile będziemy mieć nieprzygotowań, jak często będą klasówki, czy będą niezapowiedziane kartkówki? Kogo mamy spytać o te sprawy?

Dominika

 

Redakcja radzi: Bez względu na regulacje statutowe, w całej Polsce nauczyciele poszczególnych przedmiotów mają obowiązek poinformować was i waszych rodziców o wymaganiach edukacyjnych, czyli o tym, czego będą w roku szkolnym od was wymagać i na jaką ocenę co trzeba umieć. Jesteśmy pewni, że powiedzą wam o tych ważnych sprawach już w pierwszym tygodniu zajęć, szczególnie na takich przedmiotach, które pojawią się w waszym planie lekcji po raz pierwszy – np. na geografii czy fizyce.

Z pewnością też na początku roku szkolnego wychowawca klasy poinformuje o tym, jak będzie oceniane zachowanie i co będzie brane pod uwagę.

Przekazanie informacji to nie tylko wywieszenie ich na tabliczce lub odczytanie „hurtem”, ale dokładne wyjaśnienie, o co w tym wszystkim chodzi. Macie też prawo dopytywać, jeśli coś wyda się wam niejasne.

 

Jeśli macie jakieś pytania odnośnie 7 klasy, piszcie do redakcji „Victora” – czasopisma dla gimnazjalistów i dla uczniów klas 7 i 8 – oni wiedzą wszystko w tym temacie 🙂

Pytania wysyłajcie na: redakcja@victor.com.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji ?
Zrobisz to wypełniając poniższy formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *