Jaga Czekolada i władcy wiatru

Jaga Czekolada przekonuje się, czym naprawdę jest magia…

jaga1

Mija rok od niezwykłych wydarzeń w Pierwszym Świecie, kiedy Jagoda Nugat, dzięki własnym niezwykłym mocom, nieoczekiwanie przeciwstawiła się czarnej magii. Mirella i Lukrecja po zniknięciu niebezpiecznego maga Hedima zamknęły Manufakturę Czekolady z Tysiąca i Jednej Nocy i wróciły wraz z krukiem Zafirem do swojej baszty w Almendurii. Jaga prowadzi teraz aktywne życie zwykłej nastolatki. Tęskni za czarodziejkami, ale coraz więcej czasu poświęca nowym przyjaciołom Maksowi i Dominice oraz doskonaleniu deskorolkowych trików.

Nadchodzą wakacje, a wraz z nimi wielka przygoda – wyjazd na odległą wyspę Dun, do pensjonatu, który prowadzi Aura, ciotka Maksa. Na miejscu przyjaciół czekają niespodzianki: niewielkie auto należące do ciotki przeobraża się w przestronną amfibię, pokoje hotelowe odkrywają swoje tajemnice, wreszcie nad Dun nadciąga niebezpieczny sztorm.

Od tej chwili wydarzenia przybierają nieoczekiwany obrót – na wyspę przybywają czarodziejki Mirella i Lukrecja w poszukiwaniu sposobu na zdjęcie czaru z Zafira. Okazuje się, że mogą im w tym pomóc jedynie Władcy Wiatru, a drogę do nich zna wyłącznie Aura. Kim naprawdę jest szalona ciotka? Co się wydarzy w trakcie wyprawy do Pieczary Zaklęć? Czy Jagoda znowu użyje swoich nadprzyrodzonych mocy?

Bohaterowie serii

  • Jaga Czekolada – bohaterka sagi (Jagoda Nugat)
  • Pralinka – opiekunka Jagi, typ pankówy, zajmuje się głównie swoim smartfonem
  • Mirella – sąsiadka Nugatów, matka Lukrecji, prowadzi sklep z wypiekami i czekoladą „Słodkości
    z tysiąca i jednej nocy”, czarownica
  • Lukrecja – córka Mirelli, rówieśniczka Jagi, czarownica
  • India (Indi) – przygarnięty przez czarownice mała iguana, którym zaopiekuje się Jaga
  • Rodzice Jagi

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji ?
Zrobisz to wypełniając poniższy formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *