Słuchaj i oglądaj po angielsku!

 

Lubicie uczyć się języków obcych? And what about your English? 🙂

 

 

Uczycie się angielskiego, prawda? Angielski wciąż pozostaje zdecydowanie najpopularniejszym językiem obcym nauczanym w naszym kraju. Według danych Ośrodka Rozwoju Edukacji uczy się go ponad 90% dzieci w Polsce (drugim co do popularności językiem jest niemiecki).

O tym, że angielski przydaje się nie tylko w szkole, ale w codziennym życiu, nie trzeba chyba nikogo przekonywać 🙂 A mimo to nadal nie wszyscy uczą się angielskiego tak, jakby chcieli się go naprawdę nauczyć. 

 

***

Z kursem czy bez, w nauce każdego języka obcego liczy się przede wszystkim własne zaangażowanie! Czy wiecie, że sami możecie obecnie dużo zrobić, żeby po kilku latach naprawdę świetnie mówić po angielsku? Serio! Co można robić? Sprawdź nasze propozycje i najlepiej zacznij od… teraz!

 

Wrzucaj po angielsku teksty na Instagram czy inne portale społecznościowe.

Oczywiście posty innych czytaj też po angielsku!

Jeśli taka aktywność w Internecie jest dla ciebie przyjemnością – wykorzystuj ją do nauki języka, po prostu!

 

Nie unikaj szans na porozmawianie z native speakerami (rodzimymi użytkownikami danego języka, czyli np. Anglikami, Amerykanami itd.) i innymi cudzoziemcami.

W dużych miastach w Polsce jest w tej chwili wielu turystów. Kiedy któryś z nich spyta cię o drogę, nie uciekaj w panice, tylko postaraj się udzielić mu jak najdokładniejszych wskazówek.

Szybko przekonasz się, co to znaczy praktyczny angielski! A wdzięczność bezradnego do momentu spotkania ciebie turysty potraktuj jako cenny bonus!

 

Czytaj jak najwięcej po angielsku!

Korzystaj z tzw. readersów (specjalnie przygotowanych książek z uproszczonym językiem, a nierzadko też słowniczkiem z boku strony).

Czytaj też specjalne strony w „Victorze Juniorze”, gdzie prezentujemy krótkie i napisane bardzo prostym językiem opowiadania po angielsku.

Tłumacz sobie napisy na koszulkach i zwroty na kubkach.

Nie przepuść żadnej okazji kontaktu z żywym angielskim!

 

Więcej rad znajdziecie w numerze 18/2017 „Victora Juniora”!

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji ?
Zrobisz to wypełniając poniższy formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *