Co jest ważne dla nastolatka?

Julka kocha tańczyć i rysować. Ola – czytać. Łukasz nie wyobraża sobie życia bez grania w piłkę nożną, a Agata – bez zwierzaków… A bez czego wam byłoby smutno?

 

 

– Uwielbiam tańczyć i rysować. To mój cały świat – mówi Julka.

Julka chodzi do V klasy. Uczy się naprawdę dobrze. Po szkole codziennie trenuje. Nawet gdy jest chora, nie odpuszcza. Treningi sprawiają jej tyle przyjemności, że nie wyobraża sobie, że mogłałby na nie nie chodzić.

Ola, Zuzia i Dagmara to mole książkowe.

Ola czyta codziennie, a książki wozi ze sobą nawet do szkoły i czyta w drodze do szkoły i gdy wraca do domu. Do szkoły jedzie siedem przystanków autobusem, więc – jak sama mówi – nie nudzi jej się. Zuzia czasem zawala lekcje, bo nie może oderwać się od książki, a potem jest już tak padnięta, że nie może się skupić na zadaniach z matematyki. Dagmara nie tylko uwielbia czytać, ale sama też pisze. Zaczęła od opowiadań, a od pół roku pisze swoją pierwszą książkę.

– Ja najbardziej na świecie kocham pływać – mówi Natalia, uczennica VI klasy.

– Kiedyś bałam się wody i płakałam, gdy miałam wejść do morza choćby po kostki. Ale to się zmieniło, gdy mama zapisała mnie na basen. Najpierw z moją trenerką bawiłyśmy się w najpłytszym basenie. Potem w średnim, aż pomału zaczęłam uczyć się pływać. Teraz jeżdżę nawet na takie obozy, gdzie doskonalimy wszystkie style pływania. Biorę udział w zawodach i idę do gimnazjum, w którym są klasy sportowe.

Magda uwielbia projektować.

Całymi dniami siedzi i szkicuje. Jej siostra chodzi do liceum plastycznego. Magda też chciałaby tam pójść.

– Wzięłam udział w kilku konkursach, ale niestety nie zajęłam żadnych miejsc, tylko w jednym miałam wyróżnienie – opowiada Magda. – Moja pani od plastyki mówi, żebym się nie przejmowała, bo ona wie, że ja mam talent. A to, że się nie wygrało w żadnym konkursie, to nie znaczy, że nie jestem dobra. W domu moi rodzice zrobili mi taką specjalną tablicę w przedpokoju na moje prace, z czego jestem bardzo dumna! Na urodziny w tym roku dostałam pierwszą w życiu sztalugę. Teraz robię takie duże projekty na formacie A3. Moja pani od plastyki zaproponowała mi, żebym wzięła udział w wystawie w Domu Kultury, w którym ma zajęcia moja pani od plastyki. Trochę się denerwuję, ale już robię trzecią pracę na wystawę!

Tylko piłka!

Łukasz nie tylko zna wszystkich piłkarzy najważniejszych światowych i polskich drużyn, ale sam świetnie gra w piłkę nożną. Do klubu należy od czterech lat. Wszystkie wyjazdy i w lecie i zimą to obozy treningowe. Piłka nigdy mu się nie nudzi. Najpierw marzył o tym, by być bramkarzem, ale teraz gra w ataku. I to jego prawdziwy żywioł.

– Najgorsze ostatnio jest to – mówi Łukasz – że jak mam gorsze oceny w szkole, to rodzice mówią jasno: „Nie uczysz się, nie grasz, prosta sprawa”. Nie chcę rezygnować z treningów, dlatego muszę się starać o dobre stopnie, ale nie zawsze mi się chce. W sumie to nie wychodziłbym wcale z boiska, oczywiście gdybym mógł.

Najukochańsze zwierzaki

Agata ma w domu psa i dwa koty. Zwierzakom poświęca sporo czasu po szkole. Jak już odrobi lekcje, od razu zaczyna się z nimi bawić. Chociaż tak naprawdę to zwierzaki są przy niej cały czas, nawet gdy odrabia lekcje. Koty leżą – jeden na biurku, drugi na parapecie obok biurka, a psiak – waruje przy nogach. Gdy dziewczynka uczy się do klasówek, to właśnie zwierzakom tłumaczy, po co Krzyżaków sprowadzono do Polski i kto to zrobił albo z czego słynie Ojcowski Park Narodowy. Rodzice na początku trochę się wahali, czy kupić dziewczynce psa. W domu były już dwa koty i wiadomo, przy psie jest więcej obowiązków. Ale od pierwszych dni pobytu psiak, który dostał na imię Smile, właściwie był non stop z Agatą. I tak jest do tej pory. Nawet podczas ferii i wakacji dziewczynka zawsze ma pomysł, co zrobić z kotami i Smilem.

– To moje zwierzaki – mówi Agata. – Nie wyobrażam sobie, by ktoś inny się nimi zajmował.

 

A co dla was jest najważniejsze? Co najbardziej lubicie robić? Napiszcie nam, bez czego nie moglibyście żyć? 🙂 Piszcie na: redakcja@victor-junior.pl, w temacie wpiszcie: najważniejsze dla mnie.  Czekamy! 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *