WSPÓLNIE CZYTAMY – DZIECI WSPIERAMY

czytamy_fb

Akcja społeczna Komitetu Ochrony Praw Dziecka oraz wydawnictwa Adamada

 

Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy jest akcją adresowaną do dzieci, rodziców oraz opiekunów prawnych. Celem akcji jest zachęcenie do czytania oraz nauki wyrażania emocji, rozmowy z dzieckiem, pogłębianie wzajemnej relacji i zrozumienia. 

 

Akcja społeczna zorganizowana przez Komitet Ochrony Praw Dziecka i Wydawnictwo Adamada to kampania społeczna, która kierowana jest do dzieci, rodziców, opiekunów prawnych, ale także do wszystkich zainteresowanych tematyką pogłębiania relacji z rodziną.

W ramach kampanii zostaną zorganizowane jeszcze 3 wydarzenia. Pierwsze z nich miał już miejsce 19 marca w Centrum Europejskim w Gdańsku. Trzy kolejne już wkrótce odbędą się w Warszawie w dniach: 14.05, 11.06 i 22.07.

 

Organizatorzy już dziś zapraszają rodziców razem z dziećmi na najbliższy spotkanie, które odbędzie się 14 maja (niedziela) w godzinach 11-14 w Centrum Prasowym Foksal w Domu Dziennikarza w Warszawie. W czasie zaplanowanych trzech godzin rodzice razem z dziećmi będą mogli posłuchać książek wydawnictwa Adamada czytanych przez specjalnie zaproszone aktorki: Panią Marię Seweryn, Panią Grażynę Wolszczak i Panią Annę Gzyrę.

W czasie spotkania rodzice będą mieli także wyjątkową okazję porozmawiać z psychologiem Panią Aleksandrą Piotrowską. Maria Seweryn opowie jak można ciekawie czytać dzieciom i w jaki sposób czytanie może być wstępem do rozmowy na trudne tematy.

Odbędzie się również spotkanie z Panią Dorotą Suwalską, autorką takich książek jak: „Iwo z Nudolandii”, „Bajkoterapia, czyli dla małych i dużych o tym, jak bajki mogą pomagać”, „Ratunku, marzenia!” czy „Znowu kręcisz Zuźka!”

Całe wydarzenie poprowadzi niezastąpiony Pan Roman Czejarek.

 

W programie dla rodziców:

– spotkanie z psychologiem Aleksandrą Piotrowską: „Czytanie wstępem do rozmowy na trudne tematy

– warsztaty z aktorką Marią Seweryn: „Jak ciekawie czytać dzieciom książki?”

– spotkanie z autorką książek Dorotą Suwalską: „Jak pisać dobre książki dla dzieci?

 

W programie dla dzieci:

– czytanie książek przez Aktorki: Grażynę Wolszczak, Marię Seweryn i Annę Gzyrę

– twórcze animacje, zajęcia plastyczne

– rebusy, zagadki, łamigłówki, konkursy i zabawy

– kącik czytelniczy

 

Organizatorzy zapraszają również na Fanpage akcji „Wspólnie czytamy- dzieci wspieramy” (Link: https://www.facebook.com/wspolnieczytamydzieciwspieramy). Znajdują się tam wszystkie bieżące informację o kampanii jak również relacje z ostatnich eventów.

W trakcie wydarzeń dzieci nie będą się nudzić, specjalnie dla nich zostaną zorganizowane konkursy, zabawy i kącik czytelniczy. Oczywiście nie może również zabraknąć postaci z najbardziej znanych i lubianych książek wydawnictwa Adamada czyli Króliczka Rikusia i Wilczka.

 

Udział w wydarzeniach jest całkowicie bezpłatny. Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja.

 

Partnerem kampanii jest  Centrum Prasowe Foksal

Patroni medialny akcji: Radio dla Ciebie

Portale: czasdzieci.pl, miastodzieci.pl, qlturka.pl, dzieckowwarszawie.pl, ohme.pl, cogito.com.pl,  mjakmama.pl

 

Więcej informacji  oraz zapisy na:

https://www.facebook.com/wspolnieczytamydzieciwspieramy

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *