Wymarzona szkolna wycieczka…

– Myślę, że każdy lubi jeździć na szkolne wycieczki. Jednak nie wszyscy w to samo miejsce. Zapytałam o wycieczki kilka osób i każdy miał na nią inny pomysł – mówi Kalina Jabłonkowska, która dla wirtualnej redakcji ”Victora Juniora” zbadała temat szkolnych wycieczek.

 

 

 

Sama chciałabym wybrać się z moją klasą nad Ocean Indyjski, na Zanzibar, ponieważ już tam kiedyś byłam. Tym razem zabrałabym ich ze sobą, bo moglibyśmy zbudować razem tratwę i na niej popływać. Łowilibyśmy ryby, pilibyśmy wodę z kokosa i popłynęlibyśmy na bezludną wyspę. Chciałabym też odwiedzić szkołę na Zanzibarze, żebyśmy spróbowali nauczyć się języka suahili. Pojechalibyśmy na dwa tygodnie, które dostarczyłyby nam dużo energii, opalenizny i nauczyły nas żyć… bez prądu.

 

Gdzie chcieliby pojechać moi koledzy z klasy?

→ Chcieliby pojechać do Madrytu, żeby spotkać się z Cristianem Ronaldo i obejrzeć mecz Realu Madryt. Byliby szczęśliwi, gdyby udało im się z nim zagrać w piłkę nożną. Jednak zadowoliliby się także wyjazdem na Stadion Narodowy, aby obejrzeć mecz polskich drużyn, np. Legii Warszawa ze Śląskiem Wrocław.

→ Była też propozycja, żeby pojechać do Karpacza, pochodzić po górach, zdobyć Śnieżkę, a przy okazji zwiedzić Muzeum Zabawek. Jeśli pojechalibyśmy zimą, to byłaby okazja do założenia nart. Wszystkich bym do tego namawiała, bo na pewno spodobałoby im się przeskakiwanie przez muldy.

 

Dokąd wybrałyby się dziewczyny?

→ Moja dziewięcioletnia przyjaciółka chciałaby zwiedzić kopalnię złota w Złotym Stoku. Mogłaby się tam przejechać podziemnym tramwajem, zobaczyć jedyny w Polsce podziemny wodospad, kupić sztabkę złota (ponieważ lubi błyszczące rzeczy), poznać historię i legendy tego miejsca. Chętnie zagrałaby ze swoją klasą w paintballa.

→  Moja trzynastoletnia koleżanka, która jeździ konno, marzy o tym, aby pojechać na obóz jeździecki, najlepiej nad morze. Chciałaby tam pojechać z przyjaciółmi, którzy podzielają jej pasję. Mogliby pomagać pracownikom stajni i rozwijać swoje umiejętności.

→ Jej starsza o trzy lata siostra chciałaby pojechać do Rzymu, ponieważ fascynuje ją historia tego miejsca. Zwiedziłaby oczywiście słynne Koloseum. Wyjechałaby tam na pięć dni, najchętniej ze swoją klasą.

 

Rozmawiałam również z moimi trzema sąsiadkami.

Jedna z nich, jedenastolatka zainteresowała mnie wycieczką do Energylandii w Zatorze. Chciałaby tam jeździć superodjechanymi kolejkami. Dowiedziałam się od niej, że dla odważnych jest strefa ekstremalna Roller Coaster lub Still Water Anaconda, czyli przejażdżka łodziami przez strome wodospady, które rozpędzają wagoniki do 55 km/h.

Druga z moich sąsiadek, dwunastolatka, poleciałaby do Japonii. Wybrałaby się do Harajuku, w którym panuje totalne szaleństwo modowe. Jest to jedno z kreatywnych miejsc, gdzie młodzież przebiera się w przeróżne stroje, np. słodkie misie, pandy lub stylizacje punkowe. Chętnie spróbowałaby też słodyczy, które nie zawsze są słodkie np. z fasoli, ryżu, gryki, zielonej herbaty.

Moja trzecia sąsiadka, dziewięciolatka, pojechałaby do Laponii, żeby spotkać się z Mikołajem. Chciałaby też nakarmić renifery, przejechać się psim zaprzęgiem i obejrzeć zorzę polarną.

 

Co na to nauczyciel?

Zapytałam moją panią od języka polskiego, gdzie chciałaby wyjechać na szkolną wycieczkę. Odpowiedziała, że chciałaby zabrać swoją klasę na jeden dzień do Warszawy. Polecielibyśmy z Wrocławia do Warszawy samolotem. Aby pogodzić tych, co lubią zabawę z tymi, którzy lubią zwiedzać, zabrałaby wszystkich do Centrum Nauki Kopernik. Wybralibyśmy się na spacer po Starówce, przejechalibyśmy się metrem. Uważam, że to świetny pomysł na wycieczkę!

 

***

Słuchając moich rozmówców, doszłam do wniosku, że nie ma nic lepszego, niż podróżowanie i poznawanie świata z sympatyczną grupą!

 

KALINA JABŁONKOWSKA

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *