Apel do właścicieli psów!

Muszę Wam opowiedzieć o czymś, na co możemy mieć wpływ, o czymś, co może pomóc żyć nam lepiej!

 

Ostatnio z moimi przyjaciółmi i pieskiem poszłam na Pola Mokotowskie (to taki park w Warszawie). Mój piesek już dwa razy został zaatakowany przez dwa wielkie owczarki (piesio jest jamnikiem), a od ostatniego ataku bardzo boi się psów, dlatego kiedy weszliśmy do parku, od razu zaczął panicznie szczekać. Jednak brnęliśmy dalej.

***

Było w miarę OK, dopóki nie podszedł do nas, a właściwie nie podbiegł wielki pies… który wyglądał totalnie jak niedźwiedź! Zaczął warczeć i szczekać na mojego pieska, a potem otrząsnął się, śliniąc wszystko dookoła (to znaczy mnie, bo byłam jedynym obiektem, który stał pod wiatr).
– Hej! – krzyknął mój tata do starszej pani, która wolnym krokiem podeszła do niedźwiedzio-psa. – Proszę pani! Mój pies boi się tego… czegoś. Niech pani to zapnie!
– Wcale, że nie! Pupuś (nie pamiętam imienia, sorki) jest łagodny!
– Łagodny, a moja kurtka do prania… – rzuciłam jej wrogie spojrzenie, ale mnie zignorowała.
– Poza tym – do rozmowy dołączyła się inna pani, która szła z właścicielką Pupusia – w artykule numer… (bla, bla, nie pamiętam, co mówiła dokładnie) jest powiedziane, że psy mogą biegać bez smyczy!

***

Gdyby nie to, że naszym przyjaciołom się śpieszyło, tata zadzwoniłby na straż miejską, żeby to wyjaśnili. Nawet kiedy opuściliśmy park, nie mogliśmy przestać szukać informacji na ten temat. Okazało się, że na Polach Mokotowskich psy nie mogą biegać wolno, tak samo jak w całej Warszawie, gdzie w prawie jest napisane bardzo jasno, że psy muszą być na smyczy, a rasy agresywne – w kagańcu.

  

Teraz apel!

→ Jeśli macie psa i chcecie, żeby pobiegał wolno, pojedźcie do lasu lub parku, w którym psom WOLNO biegać bez smyczy. Na Polach Mokotowskich i w większości parków w Warszawie psy muszą być na smyczy!
!!!
→ Poza tym to nie jest zakaz, żeby po prostu sobie czegoś zakazać, tylko dla bezpieczeństwa.
!!!
→ Pomyślcie, czy to przyjemne prać śmierdzącą psią śliną kurtkę, czy to fajne, kiedy wielki pies podbiegnie do małego dziecka, czy mały piesek podbiegnie do alergika lub zacznie gryźć takiego pieska jak mój?

 

Mam nadzieję, że to do Was przemówiło i już nie będziecie zagrażać innym, dzięki za zrozumienie! 🙂

SWISSZOSIA

 

Ten tekst ukazał się na portalu dla młodych (8-13 lat) pisarzy i dziennikarzy!

Masz pomysł na artykuł, opowiadanie, wiersz, oryginalne zdjęcie?

Zarejestruj się na: www.wirtualna-redakcja.pl i publikuj swoją twórczość! 🙂 Zapraszamy! 🙂 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *