Czytanie łączy!

„Czytanie łączy” to hasło XVII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom (OTCD), organizowanego przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom”! 🙂 

 

W dniach 2-10 czerwca 2018 r. w całej Polsce odbędą się imprezy czytelnicze – spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży, parady, festyny, konkursy literackie i plastyczne, przedstawienia i zabawy inspirowane literaturą dziecięcą. Tradycyjnie zacznie się wszystko od czytania „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

W tym roku na prezent z okazji Dnia Dziecka i do czytania najmłodszym Fundacja poleca „Pierwszą Książkę Mojego Dziecka”. Dla nieco starszych – książki z kolekcji „Cała Polska czyta dzieciom” (wydanych we współpracy Fundacji i tygodnika „Polityka”). Z kolei dla nastoletnich moli książkowych „Gorzką czekoladę i inne opowiadania o ważnych sprawach”.

Tydzień Czytania to największe doroczne święto w ramach trwającej nieprzerwanie od 2001 roku kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. W wielu miejscowościach Tydzień Czytania Dzieciom jest od lat stałym i dużym wydarzeniem kulturalnym. Z tą myślą Fundacja Cała Polska czyta dzieciom stworzyła na Facebooku otwartą grupę, na której można udostępniać informacje o wszystkich wydarzeniach oraz imprezach organizowanych w ramach XVII OTCD w całym kraju. Tam będzie można znaleźć konkursy z nagrodami oraz relacje z imprez i festynów.

Fundacja zaprasza do aktywnego uczestnictwa, a także do zamieszczania materiałów z Tygodnia Czytania.

www.facebook.com/calapolskaczytadzieciom/

www.instagram.com/calapolskaczytadzieciom/

Na stronie Fundacji www.calapolskaczytadzieciom.pl/otcd czeka na wszystkich wiele czytelniczych atrakcji.

„Victor Junior” poleca!

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *