Rusza „Kino w Trampkach”!

Wierzysz w olbrzymy? A czy wyobrażałeś sobie kiedyś, co byś zrobił, gdybyś się dowiedział, że mogą zniszczyć twój dom i okolicę, w której mieszkasz? Pewnie byś się trochę bał. To nic, każdy bałby się w podobnej sytuacji.

 

A co by było, gdybyś tylko ty mógł uratować swoje miasto? Próbowałbyś? Z takim pytaniem musi zmierzyć się Barbara Thorson. Ma 11 lat. Pewnie mniej więcej tyle, ile masz ty. Barbara jest przygotowana do walki. Wszędzie gdzie idzie, zabiera se sobą swój wojenny młot. Przynosi go nawet do szkoły, przez co koledzy i koleżanki trochę się z niej śmieją. Barbara nic sobie z tego nie robi. Wie, że olbrzymy nadchodzą. Próbuje ostrzegać innych. Niestety nikt jej nie wierzy…

Jesteś ciekawy, jak skończy się ta historia? W takim razie koniecznie zajrzyj do Kina w Trampkach Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się w dniach 7-17 czerwca w Warszawie. Będziemy wyświetlać wiele ciekawych filmów o Twoich rówieśnikach. Między innymi „Zabijam olbrzymy”, który opowiada historię Barbary.

 

Kino w Trampkach to kilkudniowe święto kina dziecięcego i młodzieżowego, w czasie którego zapraszamy Ciebie i Twoich kolegów – czyli młodych odbiorców, w podróż po nowych dla nich miejscach i kulturach. Możecie tam spotkać swoich rówieśników i przekonać się z jakimi mierzą się wyzwaniami. To ważne, bo zanim nauczymy się dobrze czytać i pisać, uczymy się patrzeć. Warto nauczyć się patrzeć odważnie i mądrze.

 

Festiwal jest wyjątkowy z jeszcze jednego powodu. Tworzą go eksperci, ale również Wy – najmłodsi. Jesteście nie tylko gośćmi i widzami. Bez Was tej imprezy po prostu by nie było! To Wy zasiadacie w jury festiwalu i oceniacie filmy i to Wy tworzycie Młodzieżową Grupę Programową. Decydujecie o repertuarze obrazów konkursowych. To Wy prowadzicie Studio Festiwalowe.

 

 

grafika-na-www-1

 

Ruszamy już 7 czerwca. Do zobaczenia w trampkach!

 

 

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji ?
Zrobisz to wypełniając poniższy formularz.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *