Na wycieczkę!

fot. Volodymyr Tverdokhlib/Shutterstock.com

 

5 sposobów na udaną wycieczkę klasową

 

  1. Niech się dzieje!

Im więcej zaplanowanych aktywności, które lubi cała klasa, tym lepiej. Chociaż siedzenie w pokojach przez trzy dni może się wydawać kuszące dla wielu, tak naprawdę to strata czasu. Na wycieczce próbujcie, korzystajcie, bawcie się. W pokoju posiedzicie w domu. 🙂

  1. Odłącz się od internetu.

Tak, tak, wiemy, w pierwszej chwili to brzmi, jakby ktoś powiedział: „Odłącz się od oddychania”. Ale przejście w tryb offline procentuje. Można niespodziewanie dostrzec w dobrze znanych kolegach i koleżankach cechy, których wcześniej nie widziałeś. Można pogadać z kimś jak nigdy w życiu albo zobaczyć, że świat poza ekranem jest zwyczajnie bardzo ciekawy.

  1. Im więcej osób, tym lepiej.

Dołóżcie wszelkich starań, żeby pojechali wszyscy (jak to zrobić – piszemy poniżej). To ma być integracja klasy, a nie dziesięcioosobowego Towarzystwa Wzajemnej Adoracji.

  1. Dobre nastawienie.

Nie masz wpływu na pogodę, nie zawsze do końca na miejsce, w które pojedziecie (szczególnie jeśli jesteś jedyną osobą, która kocha góry, a 90% klasy krzyczy: „Nad morze!”). Ale masz wpływ na to, jak będziesz przyjmował wszystko, co przynosi dzień (i program wycieczki). Optymistom jest zwyczajnie łatwiej.

  1. Nieprzejmowanie się drobiazgami.

Na śniadanie żółty ser i szynka? Tylko żółty ser i szynka?! Jasne, możesz robić aferę, płakać i chcieć do domu. A możesz machnąć ręką i powiedzieć: „I tak się będę dobrze bawił”. I realizować to!

 

Cały artykuł do przeczytania w Victorze Juniorze nr 21/2019! Zapraszamy do czytania!  🙂

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *