Szynszyla to niesamowity zwierzak!

Czy wiesz, że…?

 

Szynszylom zęby rosną przez całe życie.

Dlatego w ich diecie powinny znaleźć się patyki (np. łodygi ziół), których gryzienie pozwala im naturalnie ścierać sobie zęby. Co ciekawe, szynszyle nie marzą o śnieżnobiałych ząbkach. Jeśli są one żółte, to znaczy że są zdrowe. Takie właśnie mają być!

Szynszyle lubią towarzystwo.

Jeśli w domu jest jedna szynszyla, prawdopodobnie z czasem stanie się apatyczna i wyraźnie będzie pokazywała, że tęskni za rodziną czy kolegami. Niestety, szynszyle jasno komunikują, że człowiek jako towarzystwo się dla nich nie liczy. Nawet najbardziej oddany właściciel nigdy nie zastąpi… drugiej szynszyli. Dlatego najlepszym pomysłem jest branie od razu pary zwierzątek tego gatunku, ale – uwaga – jeśli nie zamierzamy zakładać hodowli, to powinna to być parka tej samej płci.

Ogon to bardzo ważna część ciała szynszyli.

Szynszyle potrafią nim machać jak pies! Ale to jednocześnie część… prywatna. Szynszyle bardzo nie lubią trzymania za ogon. Wcale nie czują się wtedy tak, jakby człowieka trzymać za rękę. Wprost przeciwnie! Niektórzy hodowcy podkreślają, że trzymanie szynszyli za ogon, to jak… trzymanie człowieka za szyję! Zwierzę jest wtedy przestraszone i zdezorientowane. Potrafi nawet stracić zaufanie do osoby, która chwyta je w ten sposób.

 

fot. icealien/Shutterstock.com

 

Cały artykuł o szynszylach do przeczytania w Victorze Juniorze nr 22/2019! Zapraszamy! 

 

 

 

4.50 avg. rating (82% score) - 2 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *