Pomagajmy! To ważne!

Mądre i bystre, ale… smutne. Nieufne, niezdecydowane, przestraszone… – takie często są psy i koty w schroniskach. Zróbmy coś, żeby zwierzaki czuły się lepiej. Pomagajmy im.

 

Nie jest to wcale takie łatwe opiekować się tyloma zwierzakami. Psiaki trzeba nakarmić, trzeba sprzątnąć im w budach. Psiaki potrzebują też pójść na spacer, pobiegać sobie, pocieszyć się przestrzenią i wolnością. Koty również trzeba nakarmić i zadbać o nie. Koty to wielcy indywidualiści – nie można wszystkich traktować tak samo! Niektóre z nich powylegiwałyby się w ciepełku, inne – coś spsociły. Schronisko… Wszystkie zwierzaki trafiły tu, bo urosły, znudziły się komuś – po prostu nikt ich nie chciał. Ich mądre oczy ciągle wypatrują opiekuna. Ale takiego na zawsze, który nigdy nie porzuci…

Czy zwierzaki ze schronisk wymagają zbyt wiele?

Dlaczego najpierw ktoś je kochał, a teraz nie mają domu? Jak długo będą czekać na kogoś, kto je zabierze do siebie?

Kochacie zwierzaki, a los psów i kotów ze schronisk nie jest wam obojętny? Podpowiadamy, co możecie zrobić, bo przecież wiemy, że nieletni nie mogą sami pomagać w schroniskach. Na wolontariuszy przyjmowane są tylko osoby dorosłe. Jest jednak wiele innych sposobów, by pomóc zwierzakom w potrzebie. Może twoi rodzice zgodziliby się na jednego czworonoga w domu? Potrzeby są ogromne!

 

Cały artykuł do przeczytania w „Victorze Juniorze” nr 4/2019! Zapraszamy do czytania naszego dwutygodnika! 🙂 W każdym numerze artykuły o niezwykłych zwierzakach! 

  

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *