Sport? To coś dla mnie!

Sport uczy pewności siebie, a także odpowiedzialności, umiejętności przyjmowania porażek i sukcesów. Macie swoją ulubioną dyscyplinę?

 

Na sportowo

Po lekcjach Kacper chodzi dwa razy w tygodniu na angielski, raz na judo i raz na piłkę do klubu osiedlowego. Pozostały czas spędza, jak sam przyznaje, przed komputerem. Kacper sam siebie uważa za osobę wysportowaną.

Szóstkę z WF-u ma Kasia, koleżanka z klasy Kacpra. Kasia kocha sport, „to całe jej życie”, jak mówi. Od pierwszej klasy szkoły podstawowej jest w sekcji pływackiej na lokalnym basenie. Ma za sobą pierwsze sukcesy: II miejsce na zawodach w województwie i III w powiecie. Jej idolka? Oczywiście Otylia Jędrzejczak.

– Ale moje koleżanki tego nie rozumieją – mówi Kasia. – Kiedy zajęłam III miejsce w zawodach, powiedziałam to mojej koleżance z ławki, a ona na to: „To pewnie jesteś zła, w końcu III to nie I…”. Ona nie miała pojęcia, że dla mnie sukcesem jest samo pobicie swojego życiowego rekordu! – kończy swoją opowieść Kasia.

Sport dla nastolatka 

Najpopularniejsze dyscypliny sportu uprawiane przez młodzież w szkole podstawowej to siatkówka, koszykówka, piłka nożna, czyli te sporty, z którymi spotykacie się w szkole po raz pierwszy. Rzadziej i przede wszystkich w dużych miastach spotkać można uczniów szkoły podstawowej uprawiających sztuki walki (np. karate, aikido) czy pływanie. Powód tego jest prosty: pieniądze. Nie wszystkie zajęcia są bezpłatne, a nie każdego rodzica stać na to, by posyłać dziecko na dodatkowe zajęcia (w tym wypadku aikido), których koszt waha się od 60 zł (za jedno spotkanie, 90 minut, trening indywidualny) do 60 zł za miesiąc (cztery spotkania w miesiącu, w grupie).

A co jeśli nie zajęcia dodatkowe?

Jeśli jednak nie chodzicie na żadne zajęcia dodatkowe związane ze sportem, to przecież pozostaje wam jeżdżenie na deskorolce, rowerze czy rolkach, granie w badmintona czy zjeżdżanie z górki na sankach zimą – wystarczy, że będziecie się po prostu ruszać, do czego zachęcamy! 🙂

 

Dlaczego sport jest dla nas dobry?

Pomaga zapobiegać problemom z kręgosłupem.

Poprawia samopoczucie.

Uczy pewności siebie, a także odpowiedzialności, umiejętności przyjmowania porażek i sukcesów.

Jest przyjemny! A wybór dyscyplin sportowych jest ogromny.

 

W każdym wydaniu „Victora Juniora” piszemy o sprawach ważnych dla nastolatków. Zapraszamy do czytania i prenumeraty!

 

Zdjęcie wprowadzające: fot. Sergey Novikov/Shutterstock.com

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *