Amelia i Kuba. Tajemnica dębowej korony.

aik-tdk-front_1000

Jedenastolatkowie: uzdolniona plastycznie Amelia i łobuziak Kuba oraz ich rodzeństwo: dziewięcioletni Albert i sześcioletnia Mi odkrywają tajemnicę starego dębu.

Co kryje się pośród liści dwustuletniego drzewa, kto chce je ściąć i czy dzieciaki je ocalą?

Jak Albert przyczyni się do rozwiązania zagadki i skąd Mi wytrzasnęła małpę?

Tym razem autor Rafał Kosik chce zwrócić uwagę dzieci na przyrodę, jej ochronę, no i całkiem niechcący (książka została napisana jeszcze w zeszłym roku) wpisał się w gorącą dyskusję na temat wycinki drzew.

„Przepisy przepisami, one jedynie pozwalają na wycinanie drzew, lecz nikt nas przecież do tego nie zmusza. Robimy to sami. Chciałbym, aby młodsze pokolenie nauczyło się myśleć dalekosiężnie. Już w książce Felix, Net i Nika oraz Teoretycznie Możliwa Katastrofa próbowałem pokazać, że to, co robimy teraz, ma wpływ na przyszłość. Atrakcyjna, przygodowa fabuła jest pretekstem do opowiedzenia dzieciakom o sprawach istotnych” – mówi Kosik.

Książkę wydał Powergraph Sp. z o.o.

Wiele światów Albiego Brighta. 

9788380732261_WIELE_SWIATOW_ALBIEGO_BRIGHTA

Podobno istnieje wiele równoległych światów. Mogą one różnić się między sobą tylko drobnymi szczegółami. Być może w równoległym świecie nasze życie wygląda zupełnie inaczej…

Albie, chłopiec, który swoje imię otrzymał po sławnym naukowcu Albercie Einsteinie, postanawia wyruszyć w ryzykowną podróż do innego świata. Ma ku temu bardzo ważny powód: jego mama umarła. Być może w innym, równoległym świecie wciąż żyje. Albie musi to sprawdzić. Czy odnajdzie swoją mamę?

„Wiele światów Albiego Brighta” to wyjątkowa historia o tym, co jesteśmy w stanie zrobić, gdy tęsknimy. Tylko dziecko o nieograniczonej wyobraźni i wielkiej sile woli, może odkryć światy równoległe, znane nam tylko z teorii. Ta ciepła, mądra, pełna humoru i niesamowitych pomysłów książka pokazuje zarówno dzieciom, jak i dorosłym, jak wielka jest siła miłości.

Autorem książki jest Christopher Edge, który dorastał w Manchester i większość swojego dzieciństwa spędził w lokalnej bibliotece, wymyślając różne historyjki. Teraz mieszka w Gloucestershire, gdzie większość czasu spędza w lokalnej bibliotece – nadal wymyślając historyjki. Zanim został pisarzem, pracował jako nauczyciel angielskiego, później jako redaktor i edytor – czyli zajmował się tym, co pozwalało mu spędzać jak najwięcej czasu z książkami.

Książkę wydało Wydawnictwo Zielona Sowa.