Padziernik 23, 2014, 13:00:20 *
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.
Czy dotarł do Ciebie email aktywacyjny?

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Aktualności: Zapraszamy do dodawania i komentowania tematów w nowym dziale Wizytówki Użytkowników!

Strona główna   Pomoc Szukaj Kalendarz Zaloguj się Rejestracja  
Edu Kram - Sklep pełen edukacji
Strony: 1 ... 5 [6] 7 ... 9   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Imie na bierzmowanie!!!  (Przeczytany 37693 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Pozytywna
Gość
« Odpowiedz #175 : Czerwiec 23, 2011, 14:02:25 »

Ja sobie wybiorę Karolina. Uwielbiam tą świętą
http://pl.wikipedia.org/wiki/Karolina_K%C3%B3zka
Anakonda
Przyjaciel Forum

« Odpowiedz #176 : Czerwiec 24, 2011, 02:30:43 »

A ja wybrałam sobie Klaudię. Miałam być Klaudią to raz, a dwa kompletnie zapomniałam o tym, że nadszedł czas na wybór swojego trzeciego imienia i na którymś ze spotkań ksiądz bardzo nalegał bym wstępnie podała swoje imię i tak wypadło jakoś na spontanie.

wiesz, nie różnimy się zbytnio.
idziemy po swoje tylko z inną używką.
Reckless
Entuzjasta

waitin for sucker

« Odpowiedz #177 : Czerwiec 24, 2011, 15:19:00 »

Jeśli pójdę kiedyś do bierzmowania Mrugnięcie to będzie to : Julianna, Lilianna, Laura, Małgorzata albo Róża Uśmiech        .

✘✘✘✘

man at this rate iphone 7 will be like a 50 inch television that you carry around. iphone 8 is just gonna be the whole universe and the only app will be fuckin walking around and living your life like normal
Emma
Gość
« Odpowiedz #178 : Czerwiec 24, 2011, 23:45:49 »

Ja miałam bierzmowanie dwa tygodnie temu i wzięłam sobie imię Emanuela. Dlatego że moja patronka bardzo mi imponuje.
Alice
Stały bywalec

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #179 : Czerwiec 26, 2011, 14:15:04 »

Czego patronką jest Emanuela?

– Kotom nie wolno! Z kotami nie wolno! Psik! Wyłaź, bo zawołam milicjanta!
Ani konduktorki, ani pasażerów nie zdziwiło to, co było najdziwniejsze – nie to więc, że kot pakuje się do tramwaju, to byłoby jeszcze pół biedy, ale to, że zamierza zapłacić za bilet!

http://jakzrobicgofra.blogspot.com/
Pani Tulipan
Entuzjasta

« Odpowiedz #180 : Czerwiec 27, 2011, 17:56:36 »

Hm, przyznam się, że nie wiem.

Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad Joanną, głównie ze względu na Joannę d'Arc, którą podziwiam. Zresztą, interesuję się historią, także Francji, więc myślę, że byłby to dobry wybór. Gdzieś pisałam, że moja babcia bardzo chce, abym wzięła Teresę, ale tata (dzięki Bogu) powiedział, że na pewno nie wezmę i że zablokuje mi komputer, jak wezmę xd. W sumie, mnie też się nie podoba, ale wiadomo, to kwestia wyboru patrona, a nie najładniejszego imienia. Sam ten sakrament nazywa się sakramentem dojrzałości, świadczy o tym, że jesteśmy na tyle dojrzali, że nie powinniśmy się pięknem imienia, a znaczeniem, no ale wiadomo, jestem tak zaślepiona Joanną Orleańską, że moja decyzja prawdopodobnie się nie zmieni. 
Nesa
Entuzjasta

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #181 : Czerwiec 27, 2011, 19:44:59 »

No cóż jeszcze niedługo przed bierzmowanie byłam pewna, że dam sobie Julia, ale potem stwierdziłam, że ostatnio jest zbyt modne. Potem myślałam jeszcze nad Julianną i Zuzanną, które podobały mi się jako imiona, ale patronki nie były zbyt ciekawe. Potem jeszcze naszła mnie ochota na Łucję, ale w końcu stanęło na św. Annie, matce Maryi.

„Nigdy nie rezygnuj z osiągnięcia celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie.”

http://www.siatkowkanawesolo.blogspot.com/
Indian Summer
Entuzjasta

« Odpowiedz #182 : Czerwiec 27, 2011, 19:51:20 »

U mojego kuzyna były wyścigi, kto nada sobie dziwniejsze imię. Eustachy, Wacław, Ferdynand, no, różne tego typu rzeczy.

A do bierzmowania nie przystąpię na sto procent, problem z głowy.
Guanabana
Entuzjasta

Matka Boska Wszystkich Biologów

« Odpowiedz #183 : Czerwiec 27, 2011, 20:40:03 »

Ja mam Julianna, w sumie nie chciało mi się wgłębiać w życiorys każdej świętej, przeczytałam kilka dotyczących imion które mi się spodobały, chciałam Solangia, ale moja Mama stwierdziła, że muszę sobie wziąc normalne, to stanęło na Juliannie. Życiorys w sumie spoko, byłam z niego pytana nawet, ale cośtam powiedzialam, nie było u mnie problemów z dopuszczeniem do bierzmowania.

Razem z nimi zastygnie wszystko: szafirowa noc, ptak lecący w ciemności wśród gwiazd, znieruchomiały w wieczności, jakby przybito go do nieba.
Emma
Gość
« Odpowiedz #184 : Lipiec 05, 2011, 15:20:23 »

Czego patronką jest Emanuela?
Już udzieliłam odpowiedzi Alice, ale gdyby ktoś był jeszcze zainteresowany:

http://www.katolik.pl/index1.php?st=ksiazki&id=2044
http://www.ekumenizm.pl/content/article/20040413112308781.htm
« Ostatnia zmiana: Lipiec 05, 2011, 15:24:55 wysłane przez Emma » Zapisane
Coma
Aktywny
**

Go right ahead!

« Odpowiedz #185 : Lipiec 07, 2011, 08:52:02 »

U mnie w szkole gimnazjaliści chcieli zrobić księdzu na złość i wymyślili sobie Linusa. Właściwie to nie wiem, czy to doszło do skutku, ale imię takie niespotykane.

Dowcip świeży, rześki, powiedziałbym, na poziomie.
Michiko
Gość
« Odpowiedz #186 : Lipiec 07, 2011, 11:27:22 »

Jak to na złość? Jest taki święty przecież, o. Nie wymyślili sobie przecież świętego. ; d   Ktoś tutaj mówił, że weźmie takie imię. Ja wybrałam świętą Klarę, ale jeszcze się zastanawiam nad tym. ^^^
Zuzia K*******a
Stały bywalec

« Odpowiedz #187 : Lipiec 07, 2011, 11:49:20 »

Ej, a tego imienia się używa np. w dowodzie? ; p Ja tak czy siak nie będę miała, ale z czystej ciekawości się pytam.

"There should be sunshine after rain
These things have always been the same
So why worry now"
makowa panienka
Moderator

Wielki Szkot Świętego Sklepienia Jakuba

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #188 : Lipiec 07, 2011, 11:56:04 »

Niee, to w zasadzie nie jest żadne imię, które byłoby gdziekolwiek zapisane, tu chodzi o wybranie sobie świadomie patrona i takie tam, mówienie "wziąć trzecie imię" to takie uproszczenie ; )

Indian Summer
Entuzjasta

« Odpowiedz #189 : Lipiec 07, 2011, 12:30:05 »

Z tego co wiem, to takie imię tylko dla siebie, nie ma tak fajnie.
Emma
Gość
« Odpowiedz #190 : Lipiec 07, 2011, 12:33:39 »

Linus nie jest takim złym imieniem. W wikipedii można znaleźć świętego Monitora i świętego Kwadrata Duży uśmiech
Happy_Girl
Moderator

ŁO ŁO ŁO!!!

« Odpowiedz #191 : Lipiec 07, 2011, 12:50:30 »

Świętą Dodę, Seksburgę lub Lulu.
Dwa ostatnie to moi faworyci.

promise I won't hurt you, kid
Carolly_
Moderator

Danuta Jakubczyk

« Odpowiedz #192 : Lipiec 07, 2011, 13:11:48 »

Na wybór imienia na bierzmowanie miałam jakąś... minutę? Opuściłam kilka spotkań, przychodzę a tu imię świętej i świadka tu i teraz. No dobra, w sumie wszystko mi jedno, patronka będzie jaka będzie taka będzie. Wzięłam Dianę - błogosławioną Dianę z Andalo jak się okazało. W porządku trafiłam. Mrugnięcie A na świadka wzięłam dobrego znajomego.

Je suis megalo
C'est moi le plus beau
Je regarde tout le monde de haut
Si je vous é
Coma
Aktywny
**

Go right ahead!

« Odpowiedz #193 : Lipiec 07, 2011, 13:45:45 »

Sporo osób wybrało sobie Weronikę, a potem okazała się, że to nie jest święta. Tylko nie rozumiem, czemu w drodze krzyżowej jest: "Święta Weronika ociera twarz Pany Jezusowi"?
Linus nie jest zły, ale ksiądz takich spazmów dostał, ze hej!
On chyba tylko Piotra i Annę w ogóle uznaje.  Niezdecydowany

makowa panienka
Moderator

Wielki Szkot Świętego Sklepienia Jakuba

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #194 : Lipiec 07, 2011, 13:58:58 »

Eeee, ale ona jest święta, były też inne świętej Weroniki, więc niekoniecznie chodziło o tą, nie?

Coma
Aktywny
**

Go right ahead!

« Odpowiedz #195 : Lipiec 07, 2011, 15:09:19 »

iedy ksiadz stwierdził, ze Weronika nie może być. o.O

Emma
Gość
« Odpowiedz #196 : Lipiec 07, 2011, 15:45:28 »

No to ten ksiądz jakiś niedouczony musi być i tyle. U mnie z Weroniką żadnego problemu nie było.
Guanabana
Entuzjasta

Matka Boska Wszystkich Biologów

« Odpowiedz #197 : Lipiec 07, 2011, 17:00:25 »

Skseruj mu jakąś stronę z żywotu świętych i oddaj. To twoja decyzja, jaką chcesz mieć świętą za patronkę.
U mnie jedynie ksiądz nie zgodził się na Cezarego, ale to w sumie było tak, że kolega najpierw dał na tej kartce imię Jan, a potem chciał zmienić, ale ksiądz się nie zgodził. I ogólnie chłopakom, którzy mu nie przynieśli w ogóle tej wypełnionej kartki wpisał Jan, jakoś nikt nie protestował.

Razem z nimi zastygnie wszystko: szafirowa noc, ptak lecący w ciemności wśród gwiazd, znieruchomiały w wieczności, jakby przybito go do nieba.
Kleo99
Dyskutant
*

Śmiech to podstawa :D

« Odpowiedz #198 : Lipiec 15, 2011, 11:46:45 »

Nie chodzi o to, że imię ma sie podobać, tylko święty, którego imię mamy wybrać ma w jakiś sposób być dla nas wzorem. Ja sobie wezmę Estera chociaż bierzmowanie ma za 4 lata  Mrugnięcie

Czerwone liście na deszczu mokną,
marzeń złocistych nie mogą dotknąć.
Powrócą może w wiosny rozkwicie,
szkoda ich teraz, lecz takie jest życie.

www.klamerka.pl
Pinkowa
Gość
« Odpowiedz #199 : Padziernik 05, 2011, 20:20:24 »

Kurcze, do jutra muszę sobie wybrać imię a za nic nie mogę się zdecydować. Zastanawiam się nad: Karoliną, Ritą i Łucją. Rita jest patronką od spraw beznadziejnych więc to jest całkiem fajne, ale za to życiorys Karoliny mi się strasznie podoba, tak samo Łucji...
A wiecie, że jest patron mężczyzn mających złośliwe żony- Gumar? ; p
Shizza
Moderator

tu i teraz

« Odpowiedz #200 : Padziernik 06, 2011, 19:33:28 »

Pinki, ja bym na twoim miejscu została przy św. Ricie. A jeżeli nie, to wybrałabym jakiegoś ciekawego patrona, który w jakiś sposób jest do mnie podobny. Sama nie wiem, jak będę chciała mieć na imię, przejrzę sobie wcześniejsze strony.

Proszę o natychmiastowe przerwanie dyskusji nt. komu się w czym przewróciło!
~Aerith

<3<3<3
Safii_Kasia
Przyjaciel Forum

MatkoBosko Częstochowsko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #201 : Padziernik 06, 2011, 19:38:14 »

Nie chodzi o to, że imię ma sie podobać, tylko święty, którego imię mamy wybrać ma w jakiś sposób być dla nas wzorem. Ja sobie wezmę Estera chociaż bierzmowanie ma za 4 lata  Mrugnięcie

A co jesli dla mnie żaden patron nie jest i pewnie nie będzie wzorem ponieważ nie przywiazuje wagi do takich spraw?

- Proszę skręcić w lewo na tym rondzie
...
- Pani Katarzyno, co my robimy?
- Eee, jeździmy w kółko?
basiulek
Administrator

« Odpowiedz #202 : Padziernik 06, 2011, 20:14:38 »

Skoro „nie przywiązujesz wagi do takich spraw” to ja bym się zastanowiła, po co w takim razie idziesz do bierzmowania.
Safii_Kasia
Przyjaciel Forum

MatkoBosko Częstochowsko

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #203 : Padziernik 06, 2011, 20:50:37 »

mama każe.

- Proszę skręcić w lewo na tym rondzie
...
- Pani Katarzyno, co my robimy?
- Eee, jeździmy w kółko?
Shizza
Moderator

tu i teraz

« Odpowiedz #204 : Padziernik 06, 2011, 21:12:05 »

To jest temat do dłuższej dyskusji, ale chyba nie tu : )
Ale coś w pierwszej wypowiedzi Safii jest. Mi się bardzo podoba imię Ariel - imię jednego z aniołów. Tak. Tak wiem, że jest taki proszek do prania. Imię jest takie męsko - żeńskie. W ogóle jeżeli byłaby taka możliwość przybrałabym sobie imię jednego z aniołów, ale chyba pozostanę przy Ricie. Nie mam innych pomysłów. Ewentualnie Konstancja (o ile była taka święta?).

~Aerith

<3<3<3
basiulek
Administrator

« Odpowiedz #205 : Padziernik 06, 2011, 21:15:31 »

Totalnie mnie rozpiernicza takie niepoważne traktowanie sakramentów : / Ale to już było tu wałkowane parę razy wiec chyba wystarczy…

Lauren: Bo Ariel to dobre imię jest! XD Te hebrajskie mają ładne znaczenia, Ariel to lew Boży o ile dobrze pamiętam?
kalcia
Entuzjasta

Zobacz profil WWW
« Odpowiedz #206 : Padziernik 06, 2011, 21:27:12 »

mama każe.
Jak ja to dobrze znam. Idę na pierwszy piątek bo mama każe. Chodzę na religię bo mama każe. Chodzę co niedzielę do kościoła bo mama każe. Teraz wymyśliła sobie że mamy w domu mówić różaniec wszyscy. Mówię różaniec bo mama każe. Do bierzmowania pewnie też pójdę "bo mama każe", "bo idą wszyscy", a poza tym szczerze boję się o moje miejsce zamieszkania, ponieważ obawiam się że gdybym nie poszła to raczej nie miałabym co liczyć na mieszkanie pod jednym dachem z babcią. Istnieje jeszcze druga opcja, że ta po otrzymaniu wiadomościu o nie przyjęciu sakramentu mogła by dostać zawału z miejsca. A tego bym nie chciała.
Szczerze mówiąc wolałabym na razie nie przystępować do bierzmowania, a zrobić to później jak już będę pewna że na prawdę tego chcę.
Ogromnie wkurzają mnie obrazki na kwejku typu: "Bierzmowanie - uroczyste pożegananie się z kościołem". Możliwe że i ze mną tak sie stanie, ale nie widze potrzeby chwalenia się tym na prawo i lewo, to osobista sprawa czy chodzisz do kościoła, czy nie.
Przepraszam, może i troche offtop, ale musiałam to napisać.

Shizza
Moderator

tu i teraz

« Odpowiedz #207 : Padziernik 06, 2011, 21:43:23 »

Aer, nie "lew Boży", tylko "lwica Boża" xD. Niby niewielka różnica, ale jednak jest. Ariel był archaniołem, w ogóle mało o nim w Biblii jest, ale jednak jest. Pogadam z proboszczem, może się zgodzi. Jak nie to może Laura. Podoba mi się życiorys, jedyny problem to to, że właściwie nie jest niczego patronką. Nadzieja też jest ładne.
Jeżeli ktoś nie chce przystąpić do bierzmowania to po prostu tego nie robi, nie zważając na opinię innych, ja nie widzę żadnego problemu.

~Aerith

<3<3<3
basiulek
Administrator

« Odpowiedz #208 : Padziernik 06, 2011, 21:47:39 »

W Biblii jest chyba w pisowni Uriel, ale głowy nie dam, bo nie czytałam jeszcze fragmentów o archaniołach… mówię „jeszcze” bo ostatnio mieliśmy o tym lekcję i się zainteresowałam ; d
Shizza
Moderator

tu i teraz

« Odpowiedz #209 : Padziernik 06, 2011, 21:53:16 »

Ja w ogóle ostatnio się zainteresowałam aniołami i archaniołami, ale jest jeden problem. Większość ich imion brzmi zdecydowanie męsko, bo są w Biblii opisani chyba jako mężczyźni. Ariel jest najbardziej przystępne. Myślę też nad świętą Stefanią. Za dużo imion, za mało pomysłów. Gdyby tylko udało się z Ariel zostanie Ariel.

~Aerith

<3<3<3
Strony: 1 ... 5 [6] 7 ... 9   Do góry
  Drukuj  

Skocz do:  

© Agencja Wydawnicza AGA-PRESS | Modyfikacje Agencja Interaktywna Mindscape | Powered by SMF 1.1.14 | SMF © 2006-2011, Simple Machines LLC