W połowie maja startuje nabór do akcji EASY Plecaki od serca.

EASY Plecaki od serca to kampania zachęcająca młodzież do niesienia pomocy potrzebującym koleżankom i kolegom poprzez przekazanie na ich cel nowych lub używanych plecaków, które niejednokrotnie zalegają w szafach i są postrzegane przez uczniów jako niepotrzebne. Oddanie plecaka jest dla uczestnika miłym gestem, a dla obdarowanego szansą na łatwiejszy dostęp do edukacji. Młodzież uczy się empatii, podejmowania decyzji z myślą o innych, wolontariatu.

Do kampanii zaproszone zostały gimnazja i szkoły podstawowe z całej Polski. Celem kampanii jest zbiórka plecaków i przekazanie ich dzieciom w trudnej sytuacji materialnej lub społecznej. Formularz zgłoszeniowy dostępny jest na stronie www.plecakiodserca.pl.

 

Konkurs dla szkół z nagrodami gwarantowanymi

Projekt EASY Plecaki od serca to również forma konkursu zachęcającego zarówno pedagogów jak i uczniów do pomagania innym i zdobywania punktów w imieniu szkoły. Wszystkie szkoły po spełnieniu podstawowych warunków otrzymują nagrody gwarantowane, a na uczestników, którzy znajdą się w czołówce rankingu czekają atrakcyjne i praktyczne nagrody finałowe. Wśród nich znalazły się między innymi stół do tenisa stołowego, zestawy akcesoriów sportowych oraz produkty szkolne i biurowe.

 

Kampania trwać będzie do połowy września. Szacowany zasięg kampanii to 200 szkół na terenie całego kraju. Wszyscy uczestnicy otrzymają bezpłatny pakiet materiałów promocyjnych: plakaty informujące o akcji, ulotki dla uczniów oraz przypinki dla wolontariuszy.

 

Patronat honorowy: Rzecznik Praw Dziecka

Patroni medialni: Interia.pl, Naszemiasto.pl, czasopisma młodzieżowe Viktor i Viktor Junior oraz portal branżowy scanner.com.pl

Organizator: Organizatorem kampanii jest właściciel marki EASY, polski dostawca wysokiej jakości artykułów piśmienniczych, szkolnych, plastycznych oraz biurowych(www.easy-stationery.pl)