Czy wiecie, że już przy pierwszym spotkaniu z nowymi ludźmi na obozie czy koloniach można próbować się z nimi zakolegować?

 

 

Natalia bardzo lubi jeździć na obozy i kolonie. Właściwie od pierwszej klasy gdzieś wyjeżdża. Na początku bała się, że na obozie nie będzie mogła dopasować się do żadnej paczki. Ale teraz wcale nie zwraca na to uwagi, bo zawsze znajdzie się ktoś fajny, z kim uda się jeśli nie zaprzyjaźnić, to zakolegować. Natalia na pewno zawsze stara się być uśmiechnięta i przyjaźnie nastawiona. I wiecie, co? To wystarczy na początek!

O co chodzi z pierwszym wrażeniem?

Wiesz, ile czasu ludzie podejmują decyzję czy ktoś jest fajny czy niefajny? Cztery sekundy! Tylko tyle. Dlatego postaraj się, gdy spotykasz nowych ludzi. Zwróć uwagę, twoje pierwsze słowa były:

miłe

powiedziane z uśmiechem

z patrzeniem w oczy

 

Przy poznaniu kogoś:

podaj rękę

zapytaj o co coś neutralnego (myślisz, że ten autokar ma klimatyzację? Skąd jesteś? Czy nie byliśmy razem w Juracie w zeszłym roku?)

 

Cztery sekundy, tylko cztery. Chyba dasz radę, żeby się trochę wysilić i zrobić dobre wrażenie? Pamiętaj, że gdy jesteś lubiany, możesz więcej! Jest znacznie fajnej, kiedy wracasz z lepszymi wspomnieniami!