Kiedy szykujesz prezenty?

Pomagasz w świątecznych przygotowaniach czy raczej jesteś nieznośny i przeszkadzasz? Odpowiedz na pytania i sprawdź, jak najczęściej się zachowujesz. To prawda? 🙂

  

  1. W twojej szkole organizowany jest kiermasz bożonarodzeniowy. Co robisz?

a) Angażujesz się w przygotowania. Nawet udało ci się załatwić trochę książeczek z miejscowej księgarni po niższej cenie.

b) Robisz dużo zamieszania, ale tak naprawdę – nic konkretnego nie robisz. Nic dziwnego, że w końcu słyszysz, że może byś tak już poszedł do domu…

c) Nie zamierzasz zawracać sobie tym głowy. A co cię obchodzi jakiś tam kiermasz?

 

  1. Dowiadujesz się, że twój młodszy sąsiad marzy o klockach. Już wiesz, że jego rodzice nie będą w stanie mu ich kupić. A ty masz troszkę pieniędzy odłożonych z kieszonkowego.

a) Od razu decydujesz się przeznaczyć oszczędności na prezent dla sąsiada.

b) Opowiadasz wszystkim, że na pewno kupisz te klocki, ale w końcu jakoś tak się dzieje, że oszczędności ci się „rozchodzą”… I już nie masz za co kupić prezentu.

c) Nie zamierzasz nawet brać pod uwagę marzeń sąsiada.

 

  1. Wybrałeś się z kolegą po choinkę. Niestety, po drodze drzewko trochę się wam poniszczyło. Kolega jest załamany. Co robisz?

a) Szybko starasz się naprawić szkody, przecież nic wielkiego się nie stało. Obrywasz kilka najbardziej połamanych gałązek i pomagasz ustawić choinkę tak, żeby nie było widać szkód.

b) Robisz ogromne zamieszanie. Prosisz o pomoc swoich rodziców, wujka i sąsiada, nie przejmując się tym, że koledze jest wstyd, że nie dopilnował takiej ważnej sprawy.

c) Masz niezły ubaw z tego, co się wydarzyło.

 

  1. Mama prosi cię, byś, kiedy ona będzie w pracy, posprzątał przedświątecznie swój pokój…

a) Oczywiście – sprzątasz, bo lubisz pomagać mamie. Kiedy wraca z pracy, pokój lśni. Dodatkowo myjesz jeszcze podłogę w kuchni.

b) Narzekasz całe popołudnie na to, że masz tyle do zrobienia. I w końcu – nic nie robisz.

c) Od razu zapowiadasz, że nie zamierzasz tego robić, bo masz dużo lekcji do odrobienia.

 

  1. Kiedy kupujesz prezenty świąteczne?

a) Już kilka tygodni przed Wigilią zaczynasz o tym myśleć, przygotowywać, a część prezentów robisz własnoręcznie.

b) Zawsze masz nadzieję, że zrobisz to w tym roku wcześniej, ale wychodzi jak zwykle – w ostatnim przedświątecznym tygodniu.

c) Dzień przed Wigilią. Raz zdarzyło ci się nawet zapomnieć o prezencie dla siostry.

  

Policz, których odpowiedzi masz najwięcej, i przeczytaj opisy!

a) Nosisz czerwoną czapkę i długi płaszcz z futrem? Nie? A tak bardzo wydajesz się czasami przypominać kogoś rozdającego prezenty! Jesteś hojny, towarzyski i nigdy nie wahasz się, jeśli trzeba pomóc przyjaciołom.

b) Trzeba przyznać, że bywasz nieznośny. Jak renifer Rudolf. Zawsze masz swoje zdanie i potrafisz go bronić – szkoda tylko, że czasami bez sensu, za wszelką cenę.

c) Choinkowa bombka wisi, świeci i ładnie wygląda. Nie pomaga w przygotowaniach świątecznych… Jeśli na dobre nie chcesz stać się taką „bombką”, już dziś zrób coś aktywnego i może troszkę nieoczekiwanego? Na przykład pomóż mamie piec piernik!

 

LILKA PONCYLIUSZ-GURANOWSKA

 

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *