Ponad 280 plecaków trafi do potrzebujących!

15 września zakończyła się pierwsza edycja akcji społeczno-edukacyjnej EASY Plecaki od serca. Zgromadzone przez uczniów na terenie całego kraju produkty zostaną przekazane do Dolnośląskiej Fundacji na rzecz Pieczy Zastępczej „Przystanek Rodzina”.

 

Duże wsparcie dla podopiecznych Fundacji „Przystanek Rodzina”

W pierwszej edycji akcji swój udział zgłosiło kilkadziesiąt szkół, przede wszystkim podstawowych, jak również gimnazjalnych. Niektóre z nich zebrały niemal po 50 plecaków, średnio jednak placówki przekazały po około 15 sztuk produktów. Łącznie udało się zgromadzić  ponad 280 plecaków i tornistrów, a także piórniki, torby szkolne i dodatkowe akcesoria, którymi dzielili się uczniowie.


Akcja, która zainspirowała do działania

W ramach kampanii EASY Plecaki od serca szkoły organizowały lekcje na temat pomocy charytatywnej, warsztaty edukacyjne, a także pikniki, podczas których prowadzone były zbiórki plecaków. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w realizowanych przez szkolnych Koordynatorów zajęciach związanych z funkcjonowaniem wolontariatu, a także mieli okazję poznać organizacje zajmujące się niesieniem pomocy innym. Powstawały prace plastyczne i gazetki szkolne na temat pracy wolontariuszy.

Gratulujemy najbardziej aktywnym szkołom!

W ramach akcji zrealizowany został również konkurs, w którym szkoły gromadziły punkty za aktywność – w tym za każdy z zebranych plecaków, organizację lekcji i happeningu. Łącznie nagrodzone zostanie 19 szkół.

Na czele rankingu znalazła się Szkoła Podstawowa nr 2 im. Kmdra B. Romanowskiego w Ustce, do której trafią takie nagrody jak zestaw do tenisa stołowego,  11 piłek , a także ponad 800 produktów szkolnych, piśmienniczych i biurowych. Kolejne duże zestawy nagród trafią do szkół z takich miejscowości jak: Warszawa, Grudziądz, Nowa Ruda, Parzymiechy oraz Rogi.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *