Rusza powakacyjna odsłona akcji EASY Plecaki od serca

Zbliża się początek nowego roku szkolnego, a wraz z nim zakupowe szaleństwo związane z kompletowaniem wyprawki. Organizatorzy akcji EASY Plecaki od serca przypominają, co warto zrobić z niepotrzebnym plecakiem z poprzedniego sezonu – przekazać dla dzieci w potrzebie.

easy_plecaki-od-serca3

Trwają przygotowania do nowego roku szkolnego

Sierpień to bardzo dobry czas dla szkół na zgłoszenie udziału w akcji. Umożliwi to przeprowadzenie zbiórki plecaków pod koniec wakacji lub w pierwszych dniach września, kiedy młodzież pojawi się na lekcjach z nowymi plecakami.

Jak wynika z ankiety przeprowadzonej na grupie ponad 230 osób, zdecydowana większość respondentów (82%) dokonuje zakupów szkolnych w sierpniu, a ponad 7% zostawia je na wrzesień*.

Co więcej, ponad 50% badanych osób chce oddać swój dotychczasowy plecak dla potrzebujących. – Warto dać uczniom taką możliwość i stworzyć w szkole kącik, w którym np. od połowy sierpnia prowadzona będzie zbiórka plecaków dla biednych rodzin. Wyniki naszych ankiet są bardzo pozytywne – to napawa nadzieją, że uda nam się pomóc dużej grupie dzieciaków! – podkreśla Paulina Nowak, koordynator akcji.

Gdzie po wyprawkę? Do sklepu biorącego udział w akcji!

Szukając wymarzonych szkolnych produktów warto udać się do jednego z ponad 100 sklepów, które uczestniczą w akcji EASY Plecaki od serca – ich lista dostępna jest na stronie kampanii.

w nich produktów szkolnych deklaruje ponad 42% badanych. 35% pytanych robi szkolne zakupy w supermarketach, niemal 15% w dyskontach, a około 5% w sklepach internetowych.*

Uczniowie pomagają dzieciom, a szkoła walczy o nagrody

Aktywny udział szkół oraz uczniów w akcji nagradzany jest punktami, które zdobywać można między innymi za każdy zebrany plecak, zrealizowany bon oraz organizację lekcji lub wydarzeń na temat związany z motywem przewodnim kampanii. Szkoły walczą o fantastyczne nagrody – artykuły piśmiennicze, akcesoria i sprzęt sportowy.

Kampania EASY Plecaki od serca jest skierowana do szkół na terenie całej Polski. Warunkiem udziału w akcji jest wypełnienie prostego formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie akcji www.plecakiodserca.pl. Zgłoszenia dokonuje pracownik szkoły, np. nauczyciel lub osoba odpowiedzialna za wolontariat. Po zgłoszeniu do każdej placówki trafiają materiały promocyjne (plakaty i ulotki) zachęcające uczniów do zaangażowana do akcji.

Zbiórka plecaków trwać będzie do połowy września

Patroni kampanii Uczeń przekazując swój plecak na cele charytatywne w szkole, otrzymuje specjalny kupon, w ramach którego przy zakupie nowego plecaka w sklepie partnerskim dostaje zestaw produktów szkolnych marki EASY Kids. Taki sam zestaw składający się z długopisu, dwóch ołówków oraz niełamliwej linijki trafia przy realizacji każdego z bonów również do potrzebujących.

Jak wynika ze statystyk sklepy papiernicze nadal są częstym miejscem zakupu produktów wyprawkowych – kompletowanie

Kampania EASY Plecaki od serca została objęta patronatem honorowym Rzecznika Praw Dziecka.

Patronat medialny objęły serwisy www.interia.pl i www.naszemiasto.pl, jak również czasopisma młodzieżowe Viktor i Viktor Junior oraz serwis branży szkolnej i biurowej www.scanner.com.pl. Inicjatywę wspiera także Librus Syneria.

Organizatorem kampanii jest marka EASY, polski dostawca wysokiej jakości artykułów piśmienniczych, szkolnych, plastycznych oraz biurowych www.easy-stationery.com

Więcej na www.plecakiodserca.pl

*Dane na podstawie 232 ankiet pozyskanych w dniach 9-11 sierpnia 2017 w ramach akcji „Testujemy zestawy szkolne EASY Flow i EASY Kids” realizowanej na stronie easy-stationery.pl/konkurs.

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *