Twoja top lista

 

Co jest ważnego na top liście nastolatka? A co jest na twojej liście?

 

 

– Mam taką listę ważnych i mniej ważnych rzeczy i spraw – zaczyna opowiadać Weronika. – Bez nich byłoby mi bardzo źle i smutno. I nie chcę myśleć, że czegoś z mojej listy mogłoby mi zabraknąć – stwierdza. Co znajduje się na liście Weroniki? Siatkówka, książki, przyjaciółka Olga i kółko teatralne. A i jeszcze jej smartfon, bo Wero uwielbia Instagrama.

Łucja i pisanie to jedno. Dziewczyna od zawsze kochała czytać, ale od trzech lat sama pisze i wygrywa w różnych konkursach. – Dla mnie cały świat to pisanie i książki – mówi zadowolona. – W tym roku byłam w lipcu na koloniach i okazało się, że moja wychowawczyni uczy polskiego na drugim końcu Polski i prowadzi szkolną gazetkę. Od września mam dla nich pisać. Bardzo się cieszę!

Honorata nie potrafi sobie wyobrazić, że mogłoby się tak stać, że nie będzie już miała ukochanego psa.

– Chyba bym się zapłakała bez Sproketa – zapewnia. Ale po chwili namysłu dodaje, że na jej liście „must have” są też przyjaciele, rodzice, taniec i trzyletnia siostra Róża, która tak słodko się śmieje i zawsze zaczepia Honoratę, gdy ta ma zły humor. I bez wyjazdów na działkę za miastem, gdzie mają letni dom, też byłoby jej ciężko. I bez smartfona, bo Insta i Musical.ly…
Przyjaciele? Tak!
Choć każdy jest wyjątkowy, to również każdy potrzebuje tego samego – bycia zauważonym, ważnym dla kogoś i podziwianym przez niego. Kto nam to zapewni poza, oczywiście, naszą rodziną? Większość z was bez namysłu odpowie, że przyjaciele! I będzie miało rację!

– Nie wyobrażam sobie życia bez przyjaciółek. Nikt mnie tak nie rozumie jak one, nikt nie umie tak pocieszyć. Z nikim mi się tak fajnie nie spędza czasu na dworze! Z nimi nigdy się nie nudzę, bo są najlepsze na świecie – zapewnia Iga.

Podobnie uważa Michał. – A z kim jeździłbym na deskorolce albo na desce w skateparku? Z kim łaziłbym po szkole? Z kim pojechałbym na obóz żeglarski? – pyta chłopak.

 

Dlaczego przyjaciele są tak ważni?

Wspierają. Od nich możecie usłyszeć, że jesteście fajni, dowcipni, inteligentni i wrażliwi… Super!

Wysłuchują. Gdy coś was martwi, często to z przyjaciółmi łatwiej pogadać niż z rodzicami – przyjaciele lepiej zrozumieją, bo sami borykają się z podobnymi problemami.

Sprawiają, że czujecie się potrzebni.

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *