Tylko nie narzekanie!

Dobrze, że nie lubicie narzekania… Mówią czytelnicy „Victora Juniora”…

 

Jak mnie coś zdenerwuje, to czasem narzekam, ale staram się tego nie robić. Moja mama nie cierpi narzekania, to się pilnuję!

Adrian

 

Należę do osób optymistycznie nastawionych do wszystkiego. Oczywiście zdarza mi się czasem narzekać na jakiegoś nauczyciela, ale bardzo rzadko. Nie lubię osób często narzekających na wszystko.

Gdy byłam w wakacje na obozie, w pokoju ze mną mieszkała dziewczyna, która dużo się skarżyła, a to, że jedzenie złe, że pogoda nie taka i że wychowawcy są beznadziejni. Bardzo mi się to nie podobało i powiedziałam jej, że zawsze mogło być gorzej.

Ula

 

Mama mi zawsze mówi, żeby nie narzekać, tylko patrzeć na dobre strony. I staram się tak robić. Potem widzę, że mama ma rację, bo jak człowiek narzeka cały czas, to chodzi smutny, niezadowolony. To jest głupie. Dlatego wszystkim radzę – nosy do góry!

Miłka

 

W tamtym roku nasza wychowawczyni robiła nam takie różne dni tematyczne. I mieliśmy na przykład dzień zdrowego jedzenia (czyli nie przynosiliśmy do szkoły żadnych chipsów ani nic takiego, tylko np. pokrojoną marchewkę, normalną kanapkę), dzień uprzejmości (musieliśmy komuś pomóc albo powiedzieć coś miłego), dzień żółty (no to każdy musiał mieć coś żółtego) i był też dzień bez narzekania. I to był najfajniejszy dzień, bo było dużo śmiechu! Nawzajem pilnowaliśmy się i mówiliśmy: „Ej, nie narzekaj…” Okazało się, że często narzekaliśmy na różne rzeczy, np. kolega powiedział: „O nie, tylko nie ser!” – jak zobaczył, z czym ma kanapkę – a to już narzekanie!J No i podobało mi się, że zobaczyliśmy, że to jest źle narzekać!

Emila 

 

Mamy nadzieję, że wy też nie lubicie narzekania. 🙂

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *