Rodzice z dziećmi ponownie będą mogli wziąć udział w wydarzeniu „Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy”. Spotkanie tak jak ostatnio odbędzie się w Hulakula w Warszawie.

Głównym punktem dotychczasowych spotkań było czytanie książek przez zaproszone aktorki i tak też będzie tym razem. Maria Seweryn i Anna Gzyra przeczytają fragmenty niezwykłej książki „O Kamilu, który patrzy rękami”. Porusza ona ważny problem społeczny i doczekała się wielu pozytywnych opinii ze strony rodziców. Jedną z atrakcji sobotniego spotkania będą warsztaty z autorem książki – Tomaszem Małkowskim.

Celem spotkań pod hasłem „Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy” jest promowanie czytania jako sposobu na integrację w rodzinie, wspólne spędzenie wolnego czasu oraz jako punktu wyjścia do rozmowy o rzeczach trudnych, w tym o problemach emocjonalnych wieku dziecięcego. Podczas spotkania z psychologiem z KOPD rodzice porozmawiają na temat czytania jako wstępu do rozmowy z dziećmi na trudne tematy.

Dodatkowo aktorka Maria Seweryn przeprowadzi dla rodziców warsztaty „Jak ciekawie czytać dzieciom książki?”. W tym czasie na dzieci będą czekać animatorki z propozycjami wspólnych zabaw na świeżym powietrzu, nawiązujących do uprzednio czytanej książki, jak również kolorowanki, łamigłówki i plac zabaw z trampoliną.

Wydarzenie poprowadzi dziennikarka i animatorka kultury – Małgorzata Berwid.

„Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy” w Hulakula jest czwartym spotkaniem organizowanym w ramach tej kampanii przez Komitet Ochrony Praw Dziecka i Wydawnictwo Adamada. Pierwsze odbyło się 19 marca w Gdańsku, następne – 14 maja i 11 czerwca w Warszawie. Wszystkie wydarzenia spotkały się z wieloma pozytywnymi komentarzami ze strony uczestników.

Organizatorzy zapraszają na fanpage akcji „Wspólnie czytamy – dzieci wspieramy” –  Znajdują się tam wszystkie bieżące informacje o kampanii, jak również relacje z ostatnich wydarzeń –  www.facebook.com/wspolnieczytamydzieciwspieramy.

Organizator kampanii: Komitet Ochrony Praw Dziecka wraz z Wydawnictwem Adamada.

Partner kampanii: HULAKULA – Rozrywkowe Centrum Miasta.

Patroni medialni akcji: Radio dla Ciebie oraz magazyny „Świat Zabawek” i „Rynek Zabawek”, a także portale: czasdzieci.pl, miastodzieci.pl, qlturka.pl, dzieckowwarszawie.pl, cogito.com.pl, mjakmama.pl, victor-junior.pl, kumpel.com.pl.

[av_table purpose=’pricing’ pricing_table_design=’avia_pricing_default’ pricing_hidden_cells=” caption=” responsive_styling=’avia_responsive_table’ custom_class=” av_uid=’av-5fwhpa’] [av_row row_style=” av_uid=’av-4d43n2′][av_cell col_style=” av_uid=’av-2k4mym’]
„WSPÓLNIE CZYTAMY – DZIECI WSPIERAMY”
22 lipca (sobota), początek godz. 12.00
HULAKULA ROZRYWKOWE CENTRUM MIASTA
Ul. Jagiellońska 82 B, Warszawa

Wstęp na wszystkie atrakcje oraz udział w nich jest bezpłatny
[/av_cell][/av_row] [/av_table]