6 sposobów na naukę!

Klasówki i kartkówki – wiadomo – w szkole to norma. Poznajcie sposoby waszych rówieśników na to, by być na nie przygotowanym. Dobrze i bezboleśnie. 🙂

 

Sposób 1 → Pomoc na ścianie

W pokoju Franka wisi na ścianie kilka rysunków. Przedziwne labirynty szkicowane ołówkiem z różnymi, jaskrawymi napisami. Po prostu tajemnicze dekoracje… Gdy się uważniej przyjrzeć tym rysunkom, zaczyna się je rozumieć.

– Na kartkach papieru rysuję wzory, czasem szkicuję coś, czego nie mogę zapamiętać, np. nazwy miast, jakąś datę. Taka mapa ułatwia mi zapamiętywanie różnych rzeczy, np. z matmy, przyrody czy historii. Właściwie najlepiej zapamiętuję, jak sobie coś narysuję i skrótowo opiszę – zdradza Franek.

 

Sposób 2 → Po angielsku…

Zaczęło się od tego, że Natalia, Zosia i Marysia umówiły się, że czasem, gdy będą do siebie dzwonić, nie użyją w rozmowie słowa po polsku, będą rozmawiać tylko po angielsku.

– Odebrałam telefon u babci podczas obiadu i w słuchawce słyszę Marysię, która zasuwa po angielsku. Nie było rady, musiałam rozmawiać. Umowa to umowa – wspomina Zosia.

Z czasem zabawa dziewczyn przeniosła się na weekendowe spotkania.

– W nauce angielskiego postanowiłyśmy wykorzystać teksty piosenek – mówi Marysia. – Ktoś przynosił słowa popularnego przeboju po angielsku: a to Ed Sheeran, a to Coldplay. I najpierw tłumaczyłyśmy tekst, a potem śpiewałyśmy.

Śpiewanie po angielsku najlepiej wychodziło dziewczynom podczas zabawy w karaoke.

 

 

Chcesz  poznać więcej sposobów na naukę? Zapraszamy do przeczytania artykułu w Victorze Juniorze nr 1/2018

 

 

Junior_01_2018_okladka.indd

 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *