Co mówią młodzi ludzie o przyjaciołach?

„Przyjaciele są dla mnie wszystkim. Rodzicom nie mogę powiedzieć wielu rzeczy, a przyjaciółce mówię o wszystkim”.

„Kiedy pokłócę się z przyjaciółką, to mam wrażenie, jakby świat się kończył”.

„Nie wyobrażam sobie życia bez przyjaciół. Byłoby straszliwie samotne.”

 

Już z tych cytatów widać, że prawdziwa przyjaźń jest tym, o co warto w życiu walczyć i zabiegać. I co – jak wiele wartościowych rzeczy – nie przychodzi tak łatwo. W e-mailach, które do nas piszecie, często powtarza się pytanie: Jak znaleźć prawdziwego przyjaciela? Niestety, nie ma tu jednej odpowiedzi, bo w zasadzie – ilu ludzi, tyle sposobów…

 

5 x JAK ZNALEŹĆ PRZYJACIELA

→ Wychodź do ludzi.

→ Znajdź środowisko, w którym możesz poznać prawdziwie bratnią duszę.

→ Daj szansę osobom cichym.

→ Nie przeceniaj wirtualnych znajomości.

→ Bądź otwarty.

 

 

 

Tego NIGDY nie robimy, czyli… → ZAKAZANE WŚRÓD PRZYJACIÓŁ

Nie ma chyba nic gorszego niż przyjaciel, który tylko czeka, aż powierzymy mu nasz sekret, by podzielić się nim z połową klasy (chociażby poprzez posta na portalu społecznościowym).

Stara zasada – co powierzone bratniej duszy, to jak w studnię, przepadło na wieki i nikt o tym nie ma prawa usłyszeć – nadal obowiązuje w przyjaźni. Ale uwaga! Od tej zasady jest jeden wyjątek. Dobro naszego przyjaciela. Jeśli przyjaciółka zwierza się nam, że przeszła na dietę odchudzającą, na której je od tygodnia tylko przysłowiowy listek sałaty, absolutnie nie powinniśmy w imię lojalności milczeć, bo przyjaciółka zwyczajnie robi sobie krzywdę. Koniecznie powinniśmy powiedzieć o tym komuś dorosłemu. I nie szkodzi, że pewnie przyjaciółka, gdy dowie się o naszej nielojalności, „strzeli focha”. Kiedyś wam za taką „nielojalność” podziękuje. Kiedy na przykład nie wyląduje na ostrym dyżurze w szpitalu z powodu zasłabnięcia.

 

Cały artykuł o przyjaźni przeczytacie w Victorze Juniorze nr 6/2018! Zapraszamy! 🙂 

Junior_06_2018_okladka.indd