Maj to dobry czas, by zaplanować i wybrać jakiś wakacyjny obóz. Szkoda dwóch tygodni wakacji (i pieniędzy rodziców) na wyjazd, który nie będzie spełnieniem waszych marzeń! Jak wybrać obóz?

 

Czym NIE kierować się, wybierając obóz?

→ Modą.

To, że wszyscy w twojej klasie jadą na obóz taneczny absolutnie nie musi oznaczać, że ty też powinieneś iść w ich ślady!

→ Tylko ceną.

Jasne, to ważne kryterium, zwłaszcza dla rodziców, którzy za to płacą. Pamiętaj jednak, że niekoniecznie najtańsza opcja jest opcją najlepszą. Prawdopodobnie niska cena stanowi odzwierciedlenie niskiego standardu, który zastaniesz na obozie. Czy jesteś pewien, że chcesz spędzić dwa tygodnie np. w domu kempingowym z przeciekającym dachem albo w hotelu położonym obok autostrady?

→ Gustem koleżanki czy kolegi.

To, że kolega uwielbia roboty i wszystkich przekonuje, że obóz o specjalizacji „robotyka” to idealne wyjście, nie znaczy, że ty musisz podzielać jego pasję. Możesz na takim obozie tylko zmarnować czas.

 

Czym KIEROWAĆ się, wybierając obóz?

→ Własnymi zainteresowaniami.

Jeśli najbardziej lubisz coś wymyślać i tworzyć, ale nie lubisz się ruszać, obóz sportowy wydaje się kiepskim pomysłem. Za to obóz np. artystyczny albo filmowy może być ciekawym rozwiązaniem.

→ Renomą organizatora.

Nie ukrywajmy – jeśli coś już wiesz, kto obóz organizuje (np. z tą samą osobą / firmą pojechała w zeszłym roku twoja koleżanka i wróciła zachwycona), są mniejsze szanse na niemiłą niespodziankę (i np. autokar bez klimatyzacji w czterdziestostopniowym upale).

→ Lokalizacją.

Wbrew temu, co mówi wiele osób, to nie jest wszystko jedno, gdzie się jedzie. Jeśli lubisz gwar, lubisz, gdy coś się dzieje, możesz źle się czuć na obozie położonym w cichej miejscowości w górach. W takiej sytuacji wybierz raczej obiecujący dużo atrakcji obóz nad morzem.

 

Lubisz czytać? Sprawdź „Victora Juniora” – nasz magazyn ukazuje się co dwa tygodnie! Tu można zamówić prenumeratę! 🙂 Zapraszamy! 🙂

Junior_09_2018_okladka.indd