Domowe obowiązki

Sprzątanie własnego pokoju, dbanie o zwierzaki, zmywanie po sobie naczyń, odkurzanie – a co wy robicie w domu? Bo to wszystko samo się nie zadzieje – chyba, że macie do pomocy jakieś roboty! 🙂

 

Ola od zawsze chciała mieć psa. Mają wprawdzie w domu chomika, rybki i nawet żółwia, ale pies to zupełnie co innego. Do rybek nie można się przytulić, kiedy człowiekowi jakoś tak nieswojo, a z żółwiem nie można pospacerować po osiedlu. Pies to jest pies i tyle! No i rodzice w końcu się zgodzili. W domu pojawił się mały, czarny jamniczek. Sara.

Na początku było wspaniale. Wszyscy się Sarą zachwycali. Robili mnóstwo fotek, a Sara rozkosznie kładła się na podłodze. Ola nawet kłóciła się z bratem, bo tak bardzo chciała wychodzić z nowym psiakiem na dwór. Ale minął tydzień. A potem drugi tydzień. A potem miesiąc. I drugi. Ola miała dużo nauki w szkole. Potem przygotowywała projekt na przyrodę. Pojawiły się inne zobowiązania… Zaczęły się wakacje.

Pewnego sierpniowego popołudnia mama zauważyła, że Sara siedzi w kącie:

– Kiedy ostatnio z nią wychodziłaś? – zapytała córkę.

Oli zrobiło się trochę głupio, ale szybko postanowiła wykorzystać sytuację:

– A może tym razem ty byś poszła? – spytała przymilnie.

***

Blanka pokroiła równo chleb i pomidory, wyjęła szynkę… Ojej, zapomniała kupić ser, a przecież Kacper nie lubi wędliny. Westchnęła. Mama na szczęście zostawiła pieniądze… Dziewczyna nigdy się nie zastanawiała, że ma sporo obowiązków w domu. Jej mama dużo pracuje. Wychodzi rano, kiedy dzieciaki jeszcze śpią, a wraca często późno.

– Cieszę się, że mogę pomóc mamie. Przecież dzięki temu mojej mamie jest łatwiej. Nie robię nic wielkiego! – mówi zapytana o domowe obowiązki.

 

Cały artykuł o domowych obowiązkach nastolatków do przeczytania w „Victorze Juniorze” nr 16/2019! Zapraszamy! 

 

0.00 avg. rating (0% score) - 0 votes
0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *