Ekologia to twoja pasja? Czy wiesz, że możesz zgłębiać o niej wiedzę w szkole o specjalnym profilu?

 
Ochrona przyrody, czyli dbanie o środowisko naturalne i zapobieganie jego zanieczyszczeniu to bardzo ważny i potrzebny temat! 

W „Victorze Juniorze” już nie raz prezentowaliśmy wam różne kierunki, jakie są w szkołach rolniczych. Tym razem przyglądamy się bliżej tematowi ekologii, dlatego napiszemy wam o profilu, na którym możecie uczyć się, by zdobyć zawód o nazwie technik ochrony środowiska.

 

Technik ochrony środowiska to osoba, która potrafi określić, jaki jest aktualny stan zanieczyszczeń środowiska na skutek działalności człowieka. Wie, jakie działania należy podjąć, by przyrodę chronić i nie pozwalać na jej degradację.

 

Jeśli tematy dbania o planetę są wam szczególnie bliskie, możecie śmiało pomyśleć o tym właśnie kierunku!

Dla wszystkich zainteresowanych mamy naprawdę dobre wieści – według specjalistów to zdecydowanie zawód z przyszłością. Mało tego, znajduje się on w piątce najbardziej poszukiwanych zawodów!

 

Czego będziecie uczyć się na tym profilu?

 

Na jakie szkolne przedmioty powinna zwrócić uwagę osoba, która chce uczyć się na takim profilu?

Na biologię oraz chemię (której będziecie uczyć się już od 7 klasy). Przyda się też dobra znajomość matematyki i języka obcego.

 

Dbajmy wspólnie o planetę każdego dnia i przypominajmy sobie o tym nawzajem! Zachęcamy do przygotowania prezentacji na ten temat do szkoły!

 

W każdym wydaniu „Victora Juniora” piszemy o ekologii i poruszamy tematy związane z dbaniem o naszą planetę! Zapraszamy do czytania i prenumeraty naszego miesięcznika! 

Zdjęcie wprowadzające: Ground Picture/Shutterstock.com