Zbliża się koniec roku. Jak się pożegnać, by to pożegnanie pozostało w pamięci na dłużej?

 

Te pamiątki będą z wami przez lata…

→ Tableau (czyt. tablo). Tableau to nic innego jak kolaż zdjęć. Możecie wynająć profesjonalną firmę, która zajmuje się przygotowaniem takich fotografii, ale to nic trudnego i możecie zrobić tableau sami.

W tym celu weźcie gruby bristol. Na plastyce lub godzinie wychowawczej przyklejcie do niego biały lub w wybranym kolorze papier. Poproście, aby każdy uczeń przyniósł wydrukowane zdjęcie.

Teraz czas na przyklejanie zdjęć. Możecie dopisać do nich dymki z zabawnymi podpisami, ale pamiętajcie, żeby ich treść była naprawdę zabawna dla wszystkich.

→ Drzewko. Zorganizujcie składkę po kilka złotych i kupcie w sklepie ogrodniczym sadzonkę wybranego drzewka. Następnie ustalcie z wychowawcą, w którym miejscu szkolnego podwórka możecie je zasadzić. Obok drzewka postawcie tabliczkę (pamiętajcie, żeby była wykonana z materiału odpornego na warunki atmosferyczne, nie np. z tektury), na której napiszecie „Drzewko od klasy …  + rok”.

→ Kapsuła Czasu. Weźcie wytrzymały pojemnik. Ustalcie, że każdy wrzuca do niego rzecz, która kojarzy mu się z latami spędzonymi z klasą (np. pendrive z nagranym wspólnym śpiewaniem na apelu, kotylion z obchodów 3 maja). Wspólnie, np. podczas godziny wychowawczej, zakopcie Kapsułę Czasu w miejscu wskazanym przez wychowawcę. Ustalcie termin, kiedy chcielibyście się spotkać, wykopać Kapsułę i powspominać. Może za 10 lat? Brzmi ekscytująco, prawda?

 

Niech łączą was wspomnienia – zadbajcie o dobre pożegnanie!

→ To buduje miłe wspomnienia

→ To może być most na przyszłość

Może wspólna akcja na koniec roku będzie właśnie tym momentem, w którym spojrzysz innym okiem na świetnie znanych dotychczas ludzi i poznasz ich na nowo? 

Więcej przeczytasz w czerwcowym wydaniu Victora Juniora! Zapraszamy do czytania i prenumeraty! 

Zdjęcie wprowadzające: fot. Roman Samborskyi/Shutterstock.com